KONFERENCJA LAUGHTER CZYLI ŚMIECH
Date
Piątek 21 Paź 2016 - 08:30 do Sobota 22 Paź 2016 - 18:00
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny (NinA) – Warszawa

Najbardziej ekscytującym zwrotem w historii nauki, zwiastunem wszelkich odkryć, nie jest 'Eureka' tylko 'A to zabawne…' – powiedział Isaac Asimov.

Punktem wyjścia dla konferencji Laughter był wykład otwarty Christopha Niemanna na temat zbawiennej roli śmiechu, zorganizowany przez Instytut Goethego i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych 25 listopada 2015.

Laughter obejmuje interdyscyplinarne prezentacje i warsztaty związane z komunikacją, interaktywnością, usługami, projektowaniem społecznym i graficznym, wzornictwem, projektowaniem wnętrz, a także psychologią, filozofią, historią i sztukami performatywnymi, włącznie z krótkimi klipami i filmami.

szczegóły

Liczba miejsc ograniczona do 120, szczegóły dotyczące rejestracji i program dostępne na stronie.

daty: 2122 października 2016

Organizatorzy i partnerzy

Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC), którego British Council jest członkiem, we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NinA), Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych (PJATK) i partnerami: Centrum Nauki Kopernik i Akademią Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach. Kuratorem wydarzenia jest Ewa Satalecka, przy wsparciu badawczym Agaty Szydłowskiej.

 O EUNIC

Stowarzyszenie European Union National Institutes for Culture – to stowarzyszenie narodowych instytutów kultury krajów Unii Europejskiej, opierające się na wspólnym działaniu instytucji kulturalnych, wymianie doświadczeń i umiejętności oraz współpracy z lokalnymi partnerami (w tym organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury) oraz  Komisją Europejską.

Misją EUNIC jest promocja wartości europejskich, wspieranie kulturowej różnorodności w Unii Europejskiej i poza nią. Stowarzyszenie działa w takich sektorach jak sztuka, edukacja, wielojęzyczność, nauka i dialog międzykulturowy.

Lokalne jednostki w Polsce to EUNIC Warszawa i EUNIC Kraków, umożliwiające współpracę lokalnych instytutów kultury i polskich partnerów.