Najbardziej ekscytującym zwrotem w historii nauki, zwiastunem wszelkich odkryć, nie jest 'Eureka' tylko 'A to zabawne…' – powiedział Isaac Asimov.
Punktem wyjścia dla konferencji Laughter był wykład otwarty Christopha Niemanna na temat zbawiennej roli śmiechu, zorganizowany przez Instytut Goethego i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych 25 listopada 2015.
Laughter obejmuje interdyscyplinarne prezentacje i warsztaty związane z komunikacją, interaktywnością, usługami, projektowaniem społecznym i graficznym, wzornictwem, projektowaniem wnętrz, a także psychologią, filozofią, historią i sztukami performatywnymi, włącznie z krótkimi klipami i filmami.
szczegóły
Liczba miejsc ograniczona do 120, szczegóły dotyczące rejestracji i program dostępne na stronie.
daty: 21–22 października 2016
Organizatorzy i partnerzy
Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC), którego British Council jest członkiem, we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NinA), Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych (PJATK) i partnerami: Centrum Nauki Kopernik i Akademią Sztuk Pięknych (ASP) w Katowicach. Kuratorem wydarzenia jest Ewa Satalecka, przy wsparciu badawczym Agaty Szydłowskiej.
O EUNIC
Stowarzyszenie European Union National Institutes for Culture – to stowarzyszenie narodowych instytutów kultury krajów Unii Europejskiej, opierające się na wspólnym działaniu instytucji kulturalnych, wymianie doświadczeń i umiejętności oraz współpracy z lokalnymi partnerami (w tym organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury) oraz Komisją Europejską.
Misją EUNIC jest promocja wartości europejskich, wspieranie kulturowej różnorodności w Unii Europejskiej i poza nią. Stowarzyszenie działa w takich sektorach jak sztuka, edukacja, wielojęzyczność, nauka i dialog międzykulturowy.
Lokalne jednostki w Polsce to EUNIC Warszawa i EUNIC Kraków, umożliwiające współpracę lokalnych instytutów kultury i polskich partnerów.