Date
Czwartek 08 Paź 2020 do Czwartek 26 Lis 2020

Pokazy spektakli w kinach sieci Multikino

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na retransmisję spektakli z cieszącego się ogromną popularnością na całym świecie cyklu National Theatre Live.

Najbliższej jesieni widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć kilka głośnych tytułów:

27 października 2020, 19.00: Frankenstein

29 października 2020, 19.00: Frankenstein

Dwie wersje kultowej historii Frankensteina w reżyserii Danny’ego Boyle’a! 27 października rolę tytułową zagra Jonny Lee Miller, a Stworzenie Benedict Cumberbatch; 29 października role się odwrócą – jako Frankensteina zobaczymy Cumberbatcha, w Stworzenie wcieli się Miller. Nie przegap okazji i obejrzyj na kinowym ekranie teatralny pojedynek dwóch Sherloków – prosto z National Theatre w Londynie.

4 listopada 2020, 19.00: Bank Braci Lehman

1844 rok, zimny wrześniowy poranek. Trzech braci przybywa do Nowego Jorku, marząc o spełnieniu amerykańskiego snu. Tak rozpoczyna się epicka historia rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata. Sztuka, którą wyreżyserował Sam Mendes (American Beauty, Droga do Szczęścia, Skyfall, Spectre), została wysoko oceniona przez krytyków jako udana adaptacja, zachowująca istotę i poetycki język francuskiego oryginału.

19 listopada 2020, 19.00: Fleabag

Przezabawny, obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla hitowego serialu BBC o tym samym tytule. Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Obsesja Eve) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na postać kobiecą i jej z pozoru nijakie życie.

26 listopada 2020, 19.00: Uśmiechnij się, póki czas

W tej prowokacyjnej i przezabawnej komedii Noëla Cowarda Andrew Scott (Sherlock, Fleabag) wciela się w rolę Garry’ego Essendine’a, przebojowego aktora przeżywającego kryzys wieku średniego. Spektakl zarejestrowany został w londyńskim teatrze The Old Vic.

Więcej szczegółów na stronach: Multikino, National Theatre Live.