Date
Piątek 17 Mar 2023 -
09:00 do 15:45

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich uczących w szkołach językowych, jak również niezależnych lektorów językowych!

Szkolenie odbędzie się w dwóch równoległych panelach:

  • Sala A - dla nauczycieli uczących w szkołach ponadpodstawowych;
  • Sala B - dla nauczycieli uczących w szkołach podstawowych.

Podczas rejestracji na konferencję, należy wybrać odpowiedni dla siebie panel.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu, uczestnicy zyskają:

  • wiedzę niezbędną do przygotowania swoich uczniów do egzaminu ósmoklasisty i matury z języka angielskiego;
  • dostęp do bezpłatnych materiałów online do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego;
  • know-how jak umiejętnie wykorzystywać materiały dostępne w sieci podczas lekcji;
  • wiedzę, która pozwoli im wprowadzić egzaminy Cambridge English Qualifications do portfolio ich szkoły;
  • narzędzie, dzięki któremu wyróżnią szkołę spośród innych w regionie;
  • certyfikat uczestnictwa.
Program wydarzenia
09:00 Rejestracja uczestników
Sala A - panel dla nauczycieli uczących w szkołach ponadpodstawowych Sala B – panel dla nauczycieli uczących w szkołach podstawowych
09:20 Powitanie uczestników przez Dyrektora British Council Colma McGiverna 09:50 Powitanie uczestników przez Dyrektora British Council Colma McGiverna

09:30

Różne formy wypowiedzi pisemnej w przygotowaniu do matury

Barbara Szybowska i Piotr Pluskota przedstawią pomysły, jak przygotować uczniów liceów do części pisemnej egzaminu Maturalnego z użyciem materiałów przygotowujących do testów Cambridge i IELTS. Opowiedzą, z jakich źródeł korzystać na lekcjach, gdzie szukać materiałów i skąd czerpać pomysły na ciekawe i różnorodne zajęcia

10:00

Bezstresowy angielski! Jak urozmaicić edukację językową w szkole i czuć się pewnie, rozwijając umiejętności językowe dzieci?

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak korzystając z dostępnych materiałów oferowanych przez British Council, rozwijać umiejętności językowe dzieci. Prowadzący Bartosz Brzoza przedstawi pomysły na wprowadzanie elementów językowych w edukacji wczesnoszkolnej i spróbuje znaleźć klucz do ciekawych i bezstresowych zajęć językowych, które oszczędzą kłopotu nauczycielom i zafascynują dzieci. Dzięki tej sesji uczestnicy dowiedzą się jakie techniki uczynią ich zajęcia ciekawymi i bezstresowymi? Jak przekazać dzieciom bakcyla do nauki języka, wykorzystując ich naturalne predyspozycje?

11:00 Przerwa na kawę 11:30 Przerwa na kawę

11:30

Jak skutecznie przygotować uczniów do części Speaking

Część ustna to jedno z większych wyzwań każdego egzaminu językowego. W czasie spotkania Barbara Szybowska i Piotr Pluskota omówią zagadnienia związane z egzaminem ustnym i pokażą, jak z użyciem materiałów Cambridge i IELTS przygotować uczniów, by czuli się pewni i gotowi podczas egzaminu. 

11:45

Jak materiały na poziomie A2 i B1 mogą pomóc w przygotowaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty

Małgorzata Malinowska-Gdaniec przedstawi szereg pomysłów na wykorzystanie interaktywnych materiałów British Council dostępnych na stronie LearnEnglishTeens oraz materiałów przygotowanych przez Cambridge English Language Assessment. Podczas sesji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie są podobieństwa pomiędzy Egzaminem Ósmoklasisty a A2 Key for Schools (KET) oraz jak wykorzystywać materiały video oraz YouTube przy użyciu metody Odwróconej Lekcji. 

13:00 Przerwa na lunch
14:00

Jak poprowadzić w swojej szkole lekcję o studiowaniu w Wielkiej Brytanii?

Omówienie innowacyjnych materiałów British Council w postaci scenariuszy lekcji dotyczących studiowania w Wielkiej Brytani. Podczas prezentacji przedstawimy zarys jednego ze scenariuszy oraz odpowiemy na pytania dotyczące wykorzystania materiałów. Zapoznamy się z zapotrzebowaniem nauczycieli w obrębie tego tematu.

14:00

Jak zachęcać młodsze dzieci do mówienia na zajęciach?

Celem sesji jest zaprezentowanie w jaki sposób nauczyciele mogą wpływać na rozwój umiejętności mówienia. Podczas sesji, Małgorzata Malinowska-Gdaniec omówi przykłady zadań oraz technik AfL (Ocenianie Kształtujące) przydatnych w nauczaniu dzieci w wieku 7-12 lat.  

14:45

Edukacja włączająca w praktyce

Temat zostanie przedstawiony w ramach Inclusive Schools II, międzynarodowego projektu realizowanego przez Fundację British Council Polska we współpracy z Włochami, Niderlandami, Wielką Brytanią, Belgią i Hiszpanią. Jest on finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, podczas którego partnerzy projektu tworzą materiały i narzędzia dla nauczycieli i dyrektorów szkół wspierające edukację włączającą. Nasza trenerka Dominika Cieślikowska przedstawi podstawowe założenia edukacji włączającej skupiając sie na przykladach ich praktycznego zastosowania.

15:30 Zakończenie konferencji

Prelegenci

Bartosz Brzoza

Konsultant edukacyjny i egzaminator w British Council Poland. Pracownik Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie między innymi redaguje czasopismo metodyczne Języki Obce w Szkole. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Anglistyki w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonat dydaktyki języków obcych. 

Dominika Cieślikowska

Magister psychologii międzykulturowej, certyfikowana trenerka. Współorganizuje międzynarodowe przedsięwzięcia promujące kompetencje międzykulturowe i i zarządzanie różnorodnością. Współautorka, autorka i redaktorka ponad 40 publikacji. Absolwentka Psychologii Stosunków Międzykulturowych Uniwersytetu SWPS, stypendystka rządu polskiego w Pekinie, wykształcenie zdobyła kończąc m.in. Szkołę Treningu Umiejętności Psychospołecznych w Ośrodku INTRA oraz Szkołę Facylitacji Społecznej TEA.

Małgorzata Malinowska-Gdaniec

Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego od 2002 roku i posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu kursami (Senior Teacher EY i Primary) oraz szkoleniu nauczycieli (TYLEC Tutor). Małgorzata pracowała również w Wietnamie, Katarze i Omanie. Posiada dyplom DELTA ze specjalizacją nauczania dzieci, a także tytuł magistra filologii angielskiej. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich z zarządzania oświatą na brytyjskiej uczelni UCL. Od 2022 roku prowadzi firmę szkoleniową English Support.

Piotr Pluskota

Piotr Pluskota

Piotr Pluskota jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i nauczycielem języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych, poziomów i typów kursów. Piotr współpracuje z Cambridge Assessment English, jest supervisorem na egzaminach pisemnych Cambridge Qualifications i trenerem, który regularnie współpracuje z British Council prowadząc prezentacje i szkolenia. 

Barbara Szybowska

Barbara Szybowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, doświadczona nauczycielka i prezenterka British Council. Na co dzień pracuje w szkole językowej, ucząc prawie wszystkie grupy wiekowe i poziomy zaawansowania. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci i nastolatków, szczególnie koncentrując się na technikach wzmacniających motywację uczniów. Ponadto, zajmuje się przygotowaniem słuchaczy do egzaminów Cambridge. Prywatnie, uwielbia wspinaczkę i podróże.