Date
Poniedziałek 22 Mar 2021 do Niedziela 25 Kwi 2021

Instytut Muzyki iTańca oraz British Council zapraszają do laboratoriów tańca skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności. 

Proponujemy pracę w zamkniętej grupie, nie większej niż 10 osób uczestniczących. 

Tematem tegorocznych laboratorium są DUETY. Do zgłoszeń prosimy dołączyć opis materiału, który opiera się na współpracy dwóch osób (może być to wspólny pomysł, idea, ale mogą być to też już gotowe elementy choreograficzne lub zarys scenariusza). Dwoje zgłaszających się artystów powinno wyjaśnić w formularzu zgłoszeniowym, dlaczego chcą pracować razem jako artyści i czego chcieliby doświadczyć choreograficznie. 

Duety artystów mogą mieć doświadczenie współpracy w przeszłości, a także mogą współpracować po raz pierwszy przy okazji tego projektu. Rozpatrzymy aplikacje, w których co najmniej jedna osoba z duetu identyfikuje się jako artystka lub artystka z niepełnosprawnością.

Program składa się z dwóch laboratoriów stacjonarnych w Polsce w formie warsztatów-coachingów, których celem będzie praca nad materiałem zaproponowanym przez uczestników, pod okiem doświadczonych mentorek: Iwony Olszowskiej, choreografki, tancerki i wykładowczyni z Polski, i Kate Marsh, tancerki z niepełnosprawnością, choreografki i wykładowczyni z Wielkiej Brytanii.

Każde laboratorium będzie trwało trzy dni. Pierwsze odbędzie się w Bytomiu (4-6 czerwca 2021), drugie w Warszawie (1-4 października 2021). Zapewniamy nocleg i jeden posiłek dziennie. Uczestnicy samodzielnie opłacają podróż do Warszawy.

Dodatkowo program przewiduje jedno laboratorium międzynarodowe, które odbędzie się w dniach 8-12 września 2021 w Rovereto we Włoszech. Może w nim wziąć udział co najmniej jedna osoba ze zgłaszających się do projektu.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Zachęcamy do zgłaszania się na wszystkie spotkania. Można też zgłosić się tylko na jedno z nich.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/r/6a36hTc6Px

Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia można wysyłać do 25 kwietnia 2021.