Środa 11 Wrz 2013

 

Następca londyńskiej ikony, dwupiętrowego czerwonego autobusu, 14 września pojawi się na Starym Rynku w Poznaniu. Jego wizyta jest częścią światowej trasy obejmującej m. in. Indie, Koreę Południową i Rosję. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Wnętrze GREAT BUS przypadnie do gustu wszystkim osobom zainteresowanym Wielką Brytanią, w tym także najmłodszym poznaniakom, dzięki atrakcjom przygotowanym przez British Council.

GREAT BUS wyruszył z Nowego Jorku w maju 2013 roku w trasę po całym świecie. Wydarzenie zainaugurował premier David Cameron wraz z Księciem Harrym. 14 września w godzinach 10-15 autobus zawita na Stary Rynek w Poznaniu. Wydarzenie ma na celu rozwój współpracy ze Zjednoczonym Królestwem poprzez ukazanie możliwości inwestycyjnych w odwiedzanych regionach oraz przybliżanie tego, co najlepsze w Wielkiej Brytanii (nauka, kultura, biznes).

W dniu wydarzenia wokół GREAT BUS będą rozstawione namioty z dodatkowymi atrakcjami. W jednym z nich, zagospodarowanym przez Biuro Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Poznania, będą odbywać się prezentacje turystyczne, przygotowane wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Dzieci, które odwiedzą autobus, będą mogły sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w Quizie z nagrodami i innych zabawach prowadzonych przez lektorów z British Council. Quiz będzie odbywać się co pół godziny, od 10.00 do 14.30. Rodzice będą mogli natomiast skorzystać z profesjonalnych porad i materiałów na temat edukacji językowej swoich pociech, a także zapisać je na kursy angielskiego w jednej z trzech nowych lokalizacji British Council w Poznaniu.

Nowoczesny GREAT BUS, wzorowany na legendarnym czerwonym piętrusie Routemaster, jest wynalazkiem na miarę XXI wieku (przyjazny dla środowiska silnik hybrydowy, pojazd przystosowany dla niepełnosprawnych). Piętro GREAT BUS zostało przekształcone na przestrzeń wystawową kampanii GREAT, największej w historii akcji promocyjnej rządu brytyjskiego (koordynowanej przez brytyjską ambasadę we współpracy z British Council). 

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
Head of Communications
Tel. +48 664 920 232
E-mail: karolina.szlasa@britishcouncil.pl 

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl.

British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.