Wtorek 02 Lip 2013

 

British Council, organizacja zajmująca się współpracą kulturalną i edukacyjną pomiędzy Wielką Brytanią a Polską, uruchomiła nową wersję strony internetowej, z lepszą funkcjonalnością, łatwiejszą nawigacją i świeżą szatą graficzną. Stronie towarzyszy premiera animacji filmowej na temat szerokiego zakresu działań British Council: języka angielskiego, sztuki, edukacji i społeczeństwa. 

British Council tworzy międzynarodowe perspektywy dla osób z Wielkiej Brytanii i z innych krajów oraz buduje zaufanie pomiędzy nimi na skalę światową. W Polsce jest obecny od 1938 r. – W tym roku obchodzimy naszą 75. rocznicę i poprzez nową stronę chcieliśmy podkreślić, że używamy nowych technologii podczas nauczania angielskiego, jak i w innych obszarach naszego działania – powiedział Andy Williams, Dyrektor British Council w Polsce. – Nasza nowa strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, przekierowuje na nasze kanały w mediach społecznościowych, wyświetla filmy wideo i jest dostępna dla osób niedowidzących, gdyż dbamy o różnorodne potrzeby naszych klientów.

Wśród nowych funkcji na stronie www.britishcouncil.pl znalazł się kalendarz wydarzeń organizowanych przez lub we współpracy z British Council: wystaw, festiwali muzycznych i filmowych, konferencji i debat, pokazów teatralnych czy tanecznych. 

Główne menu podzielone jest na cztery sekcje: ucz się angielskiego, zdaj egzamin, ucz się w Wielkiej Brytanii, oraz działania w sferze sztuki, edukacji i społeczeństwa. Nauczyciele angielskiego, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje mogą korzystać z dedykowanej dla nich strony.

Kolejna nowa sekcja „Dlaczego warto z nami współpracować?” opisuje możliwości współpracy dla organizacji edukacyjnych, biznesu (w ramach programów CSR), organizacji międzynarodowych i pozarządowych.

Animowany film wideo (http://youtu.be/nBpXOZg1vtc), który wyjaśnia, czym zajmuje się British Council, powstał we współpracy z agencją Leniva Studio. 

Nowa strona zapewnia dostęp do wszystkich interaktywnych zasobów British Council, w tym kanałów w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter i YouTube), newslettera, bloga Poland Quality Teaching i formularza kontaktowego online, za pomocą którego klienci mogą zadać pytanie organizacji.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Wojciech Cichoń
British Council 
Tel.: 22 695-59-53, Kom.: 660 492 685
wojciech.cichon@britishcouncil.pl 

O British Council

British Council tworzy międzynarodowe perspektywy dla osób z Wielkiej Brytanii i z innych krajów oraz buduje zaufanie pomiędzy nimi na skalę światową. Organizacja została założona w 1934 roku, reprezentuje Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. 

Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach zatrudniając 7 tysięcy pracowników. W Polsce działamy od 1938 r. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe). Więcej informacji na www.britishcouncil.pl.