Nauczyciel w klasie
Nauczyciel w klasie ©

Max Wright

Na całym świecie ludzie uczą się z nami angielskiego uczęszczając na zajęcia do jednej z naszych szkół lub korzystając z naszych bezpłatnych materiałów online przygotowanych specjalnie z myślą o nauczycielach i słuchaczach. Dzięki ponad 80 latom doświadczenia w nauczaniu języka, pomożemy Ci osiągnąć zamierzone przez Ciebie cele. Wyposażymy Cię w pewność siebie i umiejętności niezbędne do skutecznego komunikowania się w języku angielskim. 

Nasze strony internetowe łączą dorosłych i dzieci na całym świecie, oraz zapewniają cenne wsparcie dla nauczycieli.

Odwiedź nasze portale:

LearnEnglish

Ucz się angielskiego online z pomocą bezpłatnych materiałów przygotowanych przez British Council. Wśród nich: gry, opowiadania, ćwiczenia na rozumienie ze słuchu i zadania gramatyczne pomocne w rozwoju Twoich kompetencji językowych.

W dziale Listen & Watch znajdziesz wiele nowych ćwiczeń w formie nagrań audio i filmików wideo, a w dziale Business English odkryjesz materiały stworzone po to, by pomóc Ci w zrealizowaniu Twoich zawodowych aspiracji poprzez podniesienie Twoich umiejętności językowych. Ponadto, strona oferuje dwa nowe działy: Grammar poświęcony gramatyce i IELTS, w którym zamieściliśmy ćwiczenia pomocne w przygotowaniu do testu

Jeśli interesują Cię materiały stworzone z myślą o młodszych uczniach, odwiedź stronę Learn English Kids lub Learn English Teens.

Dołącz do społeczności LearnEnglish, by móc dodawać komentarze na stronie i zadawać pytania ekspertom językowym.

A na końcu nie zapomnij zamówić naszego newslettera!

TeachingEnglish

TeachingEnglish to portal dla nauczycili, trenerów i innych osób związanych z nauczaniem angielskiego jako języka obcego.

Portal oferuje gotowe do pobrania i bezpłatne materiały przydatne w prowadzeniu zajęć z angielskiego, od prostych pojedynczych ćwiczeń do pełnych koncepcji lekcji, zarówno dla dorosłych, jak i dziecięcych słuchaczy. Na stronie znajdziesz także artykuły dotyczące przeróżnych aspektów nauczania, oraz materiały przydatne w rozwoju zawodowym nauczycieli.

Nie zapomnij zarejestrować się na stronie Teaching English, dzięki czemu będziesz mógł kontaktować się z innymi użytkownikami portalu, dodawać komentarze, czy pobierać materiały pomocne w przygotowaniu do egzaminów. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz mógł:

LearnEnglish Mobile

British Counil stworzyło zestaw aplikacji do nauki angielskiego. Dzięki nim możesz:

  • słuchać i oglądać rozmowy imitujące prawdziwe sytuacje, dzięki czemu popracujesz nad umiejętnościami rozumienia ze słuchu 
  • nagrywać i uczyć się nowych słówek dzięki fiszkom 
  • poćwiczyć gramatykę dzięki interaktywnym ćwiczeniom gramatycznym
  • rzucić wyzwanie sobie i swoim przyjaciołom za pomocą gier słownych
  • pomóc dzieciom w ćwiczeniu wymowy głosek i oglądać z nimi bajki dla dzieci przystosowane do urządzeń mobilnych.

Aplikacje British Council są odpowiednie dla uczących się angielskiego na różnych poziomach zaawansowania językowego i w każdym wieku.

Dowiedz się więcej o naszych aplikacjach dostępnych w iTunes Store, Google Play, BlackBerry App World i Windows Store lub po prostu wpisz w wyszukiwarkę swojego sklepu z aplikacjami “British Council”.