Lekcja o maturze

Twoi uczniowie często pytają Cię o materiały przygotowawcze do matury podstawowej lub rozszerzonej z języka angielskiego? Chcesz wesprzeć ich w przygotowaniach i zapewnić im dostęp do rzetelnych informacji? Zaproś ekspertów British Council na lekcję do Twojej szkoły i zapewnij swoim uczniom kompendium wiedzy o maturze z języka angielskiego!

W trakcie 40-minutowego spotkania uczniowie ze szkół ponadpodstawowych odkryją, co łączy maturę i egzaminy Cambridge English Qualifications. Dowiedzą się, jakie typy zadań są w poszczególnych częściach obu egzaminów, jak przygotować się do gramatyki, oraz poznają skuteczne techniki egzaminacyjne, aby z sukcesem przejść część Writing. Ponadto uczniowie zapoznają się z ogólnodostępną platformą Write&Improve i zobaczą jakie aplikacje do nauki angielskiego oferuje British Council.

Lekcja o maturze w Twojej szkole

  1. Lekcja o maturze przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych.
  2. Uczniowie biorący udział w lekcji powinni posługiwać się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym (B1 – B2).
  3. Zajęcia odbywają się na platformie Zoom.
  4. W trybie nauczania stacjonarnego, sala, w której odbywa się lekcja, musi być wyposażona w komputer z podłączonym ekranem oraz głośnikami. W przypadku nauczania w trybie zdalnym, każdy uczeń powinien dysponować odpowiednim urządzeniem, na którym będzie mógł dołączyć do lekcji.
  5. Szkoła umawia się na termin, pisząc na adres: advantage@britishcouncil.pl
  6. Lekcje odbywają się zawsze w środy w godz. 9:00-13:00 oraz w piątki, w godz. 8:00 – 13:00, po wcześniejszym umówieniu terminu.
  7. Lekcja trwa 40 minut, prowadzona jest w języku polskim.
  8. W zgłoszeniu e-mailowym nauczyciel powinien zaznaczyć, czy jego uczniowie przygotowują się do matury podstawowej czy rozszerzonej. 

Lekcje prowadzą Barbara Szybowska, Bartosz Brzoza i Piotr Pluskota

Zapraszamy!

Zamów bezpłatną Lekcję o maturze - napisz do nas na advantage@britishcouncil.pl

 

Barbara Szybowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, doświadczona nauczycielka i prezenterka British Council. Na co dzień pracuje w szkole językowej, ucząc prawie wszystkie grupy wiekowe i poziomy zaawansowania. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci i nastolatków, szczególnie koncentrując się na technikach wzmacniających motywację uczniów. Ponadto, zajmuje się przygotowaniem słuchaczy do egzaminów Cambridge. Prywatnie, uwielbia wspinaczkę i podróże.

Bartosz Brzoza

 Konsultant edukacyjny i egzaminator w British Council Poland. Pracownik Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie między innymi redaguje czasopismo metodyczne "Języki Obce w Szkole". Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Anglistyki w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonat dydaktyki języków obcych. 

Piotr Pluskota

Piotr Pluskota jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i nauczycielem języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych, poziomów i typów kursów. Piotr współpracuje z Cambridge Assessment English, jest supervisorem na egzaminach pisemnych Cambridge Qualifications i trenerem, który regularnie współpracuje z British Council prowadząc prezentacje i szkolenia.