@ Photo by Windows on Unsplash

IF – Social Design for Sustainable Cities to projekt współorganizowany przez EUNIC Warszawa oraz Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych, który odbył się w październiku 2020 roku. Udział w nim wzięli praktycy i eksperci z sektora kultury, przemysłów kreatywnych, projektanci, decydenci oraz aktywiści. Wraz z publicznością z i spoza Europy, przez kilka dni, na które złożyły się konferencja, warsztaty i wystawa, debatowali na temat rozwiązań, które mogą uczynić rozwój naszych miast bardziej zrównoważonym.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu (w jęz. angielskim) oraz zapoznania się z publikacją elektroniczną (w jęz. angielskim), która zawiera podsumowania, eseje, linki do wszystkich wystąpień konferencyjnych, wyniki warsztatów oraz informację o wirtualnej wystawie plakatów.

Szczególnie polecamy inspirujące wystąpienie Ramy Gheerawo, Dyrektora Helen Hamlyn Centre for Design w Londynie, który opowiedział o projektowaniu uniwersalnym. Nagranie jest dostępne tutaj (w jęz. angielskim, z angielskimi napisami).