Andrzej Seweryn w interaktywnym dialogu z widzem opowiada o świecie Shakespeare'a i świecie w ogóle. Monologi z arcydzieł genialnego startfordczyka – Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III – układają się w fascynującą opowieść o literaturze, kulturze, ale też człowieku, widzianym w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski.
Spektakl jest osobliwą lekcją teatru Andrzeja Seweryna. Aktor wcielając się kolejno w postać Henryka V, Hamleta, Falstaffa, Ryszarda III, ale też Ariela, Lady Makbet, i Julii wydobywa piękno i nieprzemijającą mądrość poezji Shakespeare'a. Przywołuje najważniejsze szekspirowskie tematy: obsesję władzy i szaleństwo zmysłów, ponadczasowość miłości i smutek samotności, zazdrość i zdradę, wszechobecność pragnień i dotkliwość porażek, zwątpienie w sens życia i dającą siłę nadzieję. Daje też wirtuozerski popis aktorskiego warsztatu.
Przedstawienie polecamy zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach Piotra Kamińskiego i w odkrywczych, mistrzowskich interpretacjach Andrzeja Seweryna. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.
12 grudnia 2015 oraz 28 stycznia 2016 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie
Czas trwania: 2 godz. 20 min, bez przerwy