MultiCulture Britain to najnowszy projekt British Council i Multikina, promujący ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze filmu, teatru, wystaw i koncertów.

Od 2019 roku w ramach projektu zobaczymy zarówno wyjątkowe spektakle teatralne, takie jak „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem czy „Audiencja” z Helen Mirren, jak również zupełnie nowe zjawiska popularne w Wielkiej Brytanii – między innymi transmisję koncertu Take That czy wystawę „Van Gogh i Japonia” w reżyserii Phila Grabsky’ego.

Przedsięwzięciu przyświeca idea promowania tolerancji, różnorodności oraz równych praw, jak również przeświadczenie, że fuzja różnych kultur w obrębie społeczeństwa, gdzie jedna kultura inspiruje się innymi, prowadzi do jej wzbogacenia o nowe kreatywne elementy i wartości. MultiCulture Britain to kontynuacja strategicznej współpracy pomiędzy British Council i Multikinem, w ramach której od kilku lat na ekranach kin w całej Polsce prezentowane są transmisje najciekawszych spektakli z tatrów brytyjskich. Teraz oferta poszerzona została dodatkowo o prezentacje wystaw oraz zapisy koncertów. Ważnym elementem projektu są również pokazy specjalne dla szkół, dzięki którym uczniowie mogą skonfronować się z nowymi interpretacjami klasycznych tekstów kultury oraz wziąć udział w dyskusji o uniwersalnych wartościach i wyzwaniach współczesnego świata.