Study in Europe with IELTS, image

Chcesz studiować w Europie? IELTS pomoże spełnić Twoje marzenia.

Czy wiesz, że tysiące programów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich w całej Europie realizuje się w całości lub częściowo w języku angielskim? Wiele europejskich instytucji szkolnictwa wyższego - w tym duża liczba prywatnych i państwowych uczelni - akceptuje IELTS w ramach wymagań wstępnych w zakresie znajomości języka angielskiego.

IELTS jest uznawany na całym świecie i akceptowany przez wiele uczelni oferujących przedmioty bądź kursy prowadzone w języku angielskim, więc ma również zastosowanie, jeśli planujesz studiować w swoim kraju.

Pracodawcy, organizacje zawodowe i agencje rządowe w całej Europie również akceptują IELTS uznając, że w sposób precyzyjny określa poziom umiejętności rozumienia, czytania, pisania i mówienia po angielsku.

Dowiedz się, które uczelnie w Europie uznają IELTS.

Studia w Holandii

Czy wiesz, że Holandia nadal plasuje się wśród najszczęśliwszych krajów świata, zajmując piąte miejsce w niedawno opublikowanym zestawieniu Światowym Raporcie Szczęśliwości 2023?

Holandia może się również pochwalić świetnymi połączeniami z innymi krajami europejskimi, co daje swobodę podróżowania podczas studiów. Mając do wyboru wiele miejsc, można spędzić weekend w Berlinie, Paryżu czy Brukseli. 

Nie mówisz po holendersku? Nie martw się! 95% jej mieszkańców mówi po angielsku, co oznacza, że łatwo jest się porozumieć i istnieje wiele przedmiotów i kursów (ponad 2,000) prowadzonych w języku angielskim na uczelniach w Holandii.

Poza oferowaniem wielu możliwości nauki języka angielskiego, Holendrzy są znani ze swojego interaktywnego i skoncentrowanego na studencie podejścia do nauczania, co oznacza, że studenci rozwijają szereg umiejętności, od rozwiązywania problemów do kreatywnego myślenia.

Dowiedz się, które uczelnie w Holandii uznają IELTS.

Studia w Niemczech

Niemcy mogą pochwalić się bogatą ofertą życia kulturalnego od imprezy Octoberfest w Monachium, poprzez karnawał w Kolonii, po historyczne miejsca w Berlinie - każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Jeśli zdecydujesz się na studia w Niemczech, możesz wykorzystać fakt, że kraj leży w środku Europy i możesz podróżować bez wiz po całej strefie Schengen. Jest to również jeden z najtańszych na świecie krajów dla studentów z zagranicy, ponieważ uczelnie publiczne nie pobierają czesnego, jedynie niewielkie opłaty administracyjne lub semestralne.

Wiele niemieckich uczelni, zwłaszcza uniwersytetów, na których wykłada się nauki stosowane, kładzie nacisk na praktyczną naukę i prowadzi współpracę z przedsiębiorstwami, aby mieć możliwość oferowania studentom opcji zdobywania doświadczenia zawodowego i staży, zapewniając przygotowanie swoich absolwentów do funkcjonowania w świecie biznesu.

IELTS stanowi preferowane potwierdzenie biegłej znajomości języka angielskiego na niemieckich uczelniach. 

Dowiedz się, które uczelnie w Niemczech uznają IELTS.

Studia we Francji

Gdy jesteś studentem, odkrywanie Francji może pomóc Ci budować szerszą perspektywę i uznanie dla innych kultur i historii. Ten kraj, słynący ze swojej kultury, kuchni, sztuki i nocnego życia stanowi atrakcyjne miejsce dla studentów z zagranicy.

Ma również świetne połączenia z pobliskimi krajami, co daje możliwość poznania większej części Europy, a nawet miejsca położone jeszcze dalej. Jeśli chodzi o edukację, Francja oferuje wspaniałe doświadczenia wielokulturowego życia społecznego w trakcie studiowania, z możliwością wyboru spośród ponad 1,600 dostępnych przedmiotów / kursów z wykładowym językiem angielskim.

IELTS jest uznawany przez wiodące francuskie uniwersytety, uczelnie prywatne oraz inne instytucje szkolnictwa wyższego, jak również przez prywatnych pracodawców i organy rządowe (w tym ASEP) jako wiarygodny wskaźnik umiejętności danej osoby w zakresie komunikowania się w języku angielskim. 

Dowiedz się, które uczelnie we Francji uznają IELTS.

Studia we Włoszech

Studenci wybierający studia we Włoszech będą mogli delektować się pysznym jedzeniem, poznawać kulturę, historię, a także spotkać się z przyjaznym przyjęciem. Podróżowanie po kraju pociągiem lub autobusem jest łatwe i stosunkowo tanie. Umożliwia nam to odkrywanie pięknego włoskiego wybrzeża, a także głównych miast, na przykład Rzymu, Mediolanu, Neapolu czy Wenecji.  

Włochy stanowią świetne, międzynarodowe środowisko do studiowania i słyną jako edukacyjne centrum Europy. Uniwersytety w głównych miastach, takich jak Rzym, Bolonia, Mediolan i Florencja, oferują szeroki wybór przedmiotów / kursów prowadzonych w języku angielskim. Studenci mogą nawet wybrać kursy prowadzone w języku angielskim, w połączeniu z językiem włoskim. 

IELTS może pomóc Ci zrealizować Twoje marzenie o studiach we Włoszech.

Dowiedz się, które uczelnie we Włoszech uznają IELTS.

Studia w Hiszpanii

Hiszpania to wyjątkowy i zróżnicowany kraj cechujący się jednym z najlepszych klimatów na naszej planecie. 

Hiszpanie są bardzo towarzyscy, znani ze swoje serdecznej i gościnnej natury, co sprawia, że jest to świetne miejsce dla studentów z zagranicy, którzy starają się znaleźć dom z dala od własnego domu.

Dysponując 76 uczelniami, z czego 45 to uczelnie państwowe, Hiszpania oferuje studentom z zagranicy szeroki wybór kierunków. Innowacyjne i komercyjne podejście do nauczania sprawia, że jest to popularny kierunek studiów zagranicznych, przyciągający co roku prawie 100,000 studentów z zagranicy.

Zastanawiasz się nad studiami w Hiszpanii? Dzięki IELTS możesz zrealizować swoje marzenie. 

Dowiedz się które uczelnie w Hiszpanii uznają IELTS.