Nauka w domu

W obliczu zagrożenia wirusem Covid-19 przyłączyliśmy się do akcji #Zostańwdomu.

Poprzez inicjatywę #BritishCouncilWDomu oferujemy porady od naszych ekspertów i bezpłatne zasoby ułatwiające nauczanie i uczenie się języka angielskiego w tej trudnej sytuacji. To również miejsce, gdzie znajdziecie pomysły na spędzenie czasu z kulturą i sztuką brytyjską. 

Zapraszamy do odwiedzenia tej witryny, aby odkryć nowe materiały, dzięki którym rodziny, nauczyciele i uczniowie wszystkich poziomów mogą kontynuować naukę języka angielskiego, przygotowując się do egzaminów i ułatwiając naukę uczniom lub nieletnim pod ich opieką. Aby pozostać z nami w kontakcie i otrzymywać materiały pocztą e-mail, możesz także zapisać się do naszego biuletynu.

W trudnych czasach współpraca wszystkich jest niezbędna. Podziel się wiadomością o inicjatywie #BritishCouncilWDomu, aby pomóc swojej rodzinie, studentom i znajomym w osiągnięciu ich celów w języku angielskim.

Dla dzieci i rodziców

PORADY DLA RODZICÓW

Artykuły z naszego bloga:

Zasoby:

Strona internetowa LearnEnglish Kids z darmowymi zasobami dla dzieci i szkół podstawowych. Znajdziesz tu gry i zabawy oraz różnorodne materiały, np. piosenki, kolorowanki czy filmiki wprowadzające gramatykę i nowe słownictwo.

 Kanał YouTube Learning Time with Timmy to nauka i zabawa w jednym - zabawne filmy, które wprowadzą najmłodsze dzieci w świat języka angielskiego.

Kanał YouTube LearnEnglish Kids - zasubskrybuj, a Twoje dziecko nie będzie się nudzić. Ciekawe i różnorodne treści sprawią, że będzie uczyć się angielskiego i nabywać nowe umiejętności.

Dla młodzieży

Artykuły z naszego bloga:

 Zasoby

LearnEnglish Teens - strona internetowa z darmowymi zasobami dla młodzieży. Ciekawe materiały, dzięki którym nauka gramatyki, słówek czy ćwiczenie umiejętności słuchania lub pisania będzie przyjemniejsza. 

Kanał YouTube LearnEnglish Teens dotrzymuje tempa nastolatkom: grammar snacks, speaking skills czy rady jak przygotowywać się do egzaminów - wszystko w jednym miejscu.

Dla dorosłych

Artykuły z naszego bloga

 ZASOBY

LearnEnglish - strona LearnEnglish zawiera mnóstwo materiałów, dzięki którym możesz ćwiczyć swoje umiejętności językowe lub zgłębiać tematy związane z Business English czy sytuacjami codziennymi. Podcasty, filmy, artykuły czy ćwiczenia - każdy znajdzie coś interesującego.

Na YouTube:

Playlista English with Brit It to krótkie filmy i pułapkach w angielskim słowniku, idiomach i potocznych zwrotach.

 

Przygotowanie do egzaminów

Artykuły z naszego bloga:

Poziom B1 - sprawdź jak przygotować się do egzaminu z angielskiego

Poświęć 5 minut na poprawę czytania po angielsku

Aptis

Ćwicz z naszą bezpłatną wersją demonstracyjną:

 IELTS

  • Demo do zapoznania się z egzaminem IELTS na komputerze tutaj.
  • Bezpłatne egzaminy praktyczne IELTS - skorzystaj z naszych bezpłatnych egzaminów praktycznych, aby uzyskać wymagany wynik IELTS.
  • Aplikacje mobilne - wypróbuj nasze aplikacje, aby poprawić swoje słownictwo i rozumienie ze słuchu
  • Porady wideo - obejrzyj wskazówki w formacie wideo dla każdej sekcji egzaminu.

Dla nauczycieli angielskiego

Artykuły z naszego bloga:

Jak przygotować uczniów do IELTS writing

Jaki powinien być dobry nauczyciel angielskiego?

ZASOBY

TeachingEnglish

Strona z materiałami dla nauczycieli angielskiego: plany lekcji, materiały, aktywności - wszystko w podziale na grupy wiekowe oraz poziom znajomości angielskiego. Co ważne, strona zawiera też porady dla nauczycieli, np. jak zaplanować lekcję, ocenić poziom językowy uczniów, czy zadbać o swój rozwój zawodowy.

 

 

Kultura i sztuka

Artykuły z naszego bloga:

Najlepsze festiwale w Wielkiej Brytanii

Lato w Wielkiej Brytanii

Chcesz pozostać w stałym kontakcie z językiem angielskim oraz kulturą i sztuką? Sprawdź nasze propozycje:

Selector Radio - to projekt w ramach którego prezentujemy nowe brzmienia z Wielkiej Brytanii. W Polsce audycje dostępne są dzięki współpracy z Radiem Kampus. W tym tygodniu Jamz Supernova zabiera nas w muzyczną podróż do Manchesteru. Usłyszymy utwory artystów z tej części Wielkiej Brytanii, od rapera, Just Banco, po wokalistę soulowego, Mali Hayes. Zapraszamy do słuchania - online lub w każdą niedzielę od godziny 14:00 na antenie Radia Kampus.

Muzeum bez ścian - od 1938 r. British Council gromadzi dzieła sztuki, rzemiosła i designu, aby promować za granicą osiągnięcia najlepszych brytyjskich artystów, praktyków i projektantów. Kolekcja nie ma stałej galerii, możesz przeglądać ją za darmo, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

National Theatre at home - na co dzień współpracujemy z National Theatre w ramach projektu MultiCulture Britain. Choć kina i teatry są w tej chwili zamknięte, zachęcamy do oglądania sztuk, które National Theatre prezentuje co tydzień na swoim kanale YouTube.